Skip to content

Servis

Rovnání rámů a jiných dílů

Rovnáme hlavní rámy, klopné rámy i karoserie sklápěcích přívěsů a návěsů. Dále veškeré poškozené součásti jako jsou ocelové i hliníkové bočnice, sloupky, nástavky sloupků, pevné i shrnovací střechy včetně třístranných shrnovacích konstrukcí, střešní oblouky, nápravy, brzdové klíče, konzoly, nárazníky, nejrůznější držáky a příchytky, atd.

Rovnání provádíme buď za tepla a to náhřevy autogenem nebo za studena natahováním na hydraulické stolici, event. pod hydraulickými lisy. Vše také záleží na zákazníkově přání.

Renovace nápravnic, brzdových třmenů a dalších dílů

Provádíme kompletní renovace poškozených nápravnic, typu zadřené (protočené) ložisko, ohnuté, zlomené, prodřené, vymačkané uložení, atd. Dle zpětné vazby od obrovského množství našich zákazníků jako nejlepší a nejlevnější v republice!

Renovujeme taktéž brzdové třmenyv kompletním rozložení včetně možnosti otryskání a nalakování skeletu třmenu za naprosto unikátní ceny a to nejen nepoužívanější značky Knorr, ale také Wabco, Haldex, Meritor, BPW, Z-Cam, Iveco.

Samozřejmostí jsou renovace znehodnocených dílů, jako jsou brzdové klíče, bubnové i kotoučové brzdy, náboje náprav, tažné tyče, karosářské díly (shrnovací střechy, bočnice, sloupky, shrnovací mechanismy,…) a mnohé další.

Renovací dostáváte plně funkční díl za podstatně nižší cenu, než stojí nový!

Diagnostika ABS a EBS

Diagnostikujeme a opravujeme všechny typy antiblokovacích systémů a to i včetně těch nejstarších typů ABS výrobců BOSCH, KNORR, HALDEX, WABCO.

Nejnovější systémy EBS, EB+, TEBS testujeme přes PC diagnostická centra.
Na skladě jsme zásobeni díly, které jsou nejčastějšími zdroji závad jako kabeláže, senzory, ventily a některé nejpoužívanější řídící jednotky, takže je možné provést okamžitou opravu, na počkání! Ostatní komponenty lze zajistit na objednávku do druhého dne.
Na testování systémů HALDEX, WABCO i KNORR máme proškolené pracovníky přímo od mateřských firem a k tomu vystaveny certifikáty pro provádění testů na těchto systémech.

Laserová geometrie

Provádíme laserovou geometrii náprav na návěsech, přívěsech, tandemech a ostatních vozidlech přípojné silniční techniky. Díky správnému nastavení geometrie kol na přípojném vozidle, nedochází k přílišnému a nestejnoměrnému opotřebování pneumatik, ložisek, nábojů a dalších dílů v kolové jednotce nápravy. Taktéž spotřeba tažného vozidla se správně nastavenou geometrií kol na přípojném vozidle je mnohem nižší.

Laserové měření rámů

Provádíme laserové měření rámů nejenom na návěsech, přívěsech, tandemech a ostatních vozidlech přípojné silniční techniky, ale také i na tažných vozidlech.“ Přeměření rámů se většinou provádí po dopravních nehodách, zda-li nedošlo k poškození rámu a to jeho prohnutí, zkutu, či jiné deformaci. Takto nerovný rám, má za následek spousty nežádoucích jízdních vlastností vozidla!