Skip to content

Úpravy materiálů

Pálení CNC plazmou

Pálíme díly jakýchkoliv tvarů z ocelových, nerezových a hliníkových plechů na CNC řezacím automatickém stroji NESSAP Kombi od 0,5 mm do 30 mm plazmovým hořákem s přesností až na 0,1 mm z plechů 3000 x 1500 mm.

Ohýbaní CNC ohraňovacím lisem

Ohýbáme ocelové, nerezové a hliníkové plechy na CNC hydraulickém ohraňovacím lise a to až do tloušťky plechu 10 mm a délky 3000 mm s přesností na 1 mm. Jsme vybaveni dostatečným množstvím lisovníků a lisovnic, takže dokážeme ohnout téměř jakýkoliv tvar splňující parametry lisu.

Tryskání

Tryskání se používá k úpravě a předúpravě povrchu předmětů (např. odstranění rzi a všech dalších mechanických volných a pevně ulpělých nečistot). Provádí se v tryskací komoře, ale i na volném prostranství při montážních pracích. Tryskáme jednotlivé díly, ale i celé vozy. Otryskaný materiál po laku zaručuje mnohem delší odolnost proti pozdější korozi.

K tryskacím pracím používáme mobilní tlakovzdušnou tryskací jednotkou TTJ 200, která je schválena pro provoz v České republice a v zemích EU.

Lakování

Lakujeme na otryskané nebo i pouze obroušené a vytmelené materiály. Základní barvy používáme dvousložkové epoxidové a vrchní laky dvousložkové polyuretanové od vysoce kvalitního německého výrobce. Eventuálně dle přání zákazníka jednosložkové syntetické jak základní tak vrchní.

Dále pro urychlení prací můžeme použít jednovrstvé samozákladující dvousložkové polyuretanové barvy, jejichž obrovskou výhodou, je, že se čeká na zaschnutí pouze jedné vrstvy, a na druhý den zákazník může s nalakovaným vozidlem do provozu. Odstín je možno namíchat dle vzorníku RAL.

Svařování WIG (TIG)

Technologie svařování WIG (Wolfram Inert Gas), nebo též TIG (Tungsten Inert Gas) znamená svařování neodtavující elektrodou v ochranné atmosféře interních plynů. Hlavní výhodou tohoto typu svařování je, že dokáže spojovat materiály jako jsou hliníkové slitiny, slitiny Cu, Ni, Ti, Ag, Zr, korozivzdorné a jiné vysokolegované oceli.

Tyto skutečnosti nám umožňují s vysokou kvalitou opravovat veškeré hliníkové součásti jako jsou bočnice, přední a zadní čela, sloupky, boční zábrany, zadní nárazníky, atd..

Zinkování

Zajišťujeme galvanické a žárové zinkování materiálů, jak u nás vyrobených, tak oddaných zákazníkem.

Galvanické zinkování je povrchová úprava kovových částí, která zaručuje delší životnost a ochranu proti korozi. Zinkování se provádí stříbrným nebo zlatým povrchem.

Rozměry jednotlivých dílů při této povrchové úpravě nesmí nepřesahovat délku 2000mm, šířku 340mm a výšku 1100mm. Váha jednotlivých dílů může dosahovat až 300kg.

Žárové zinkování zajišťuje spolehlivě dlouhodobou protikorozní ochranu ocelových výrobků. Ocelové součásti očištěné od rzi, okují a nečistot se ponořují do roztaveného zinku, kde se na nich vytváří povlak slitiny železa a zinku s vrchní vrstvou čistého zinku. Výsledkem je stříbřitě šedý povrch, který chrání kov proti korozi spolehlivě dlouhá léta. Rozměry jednotlivých dílů při této povrchové úpravě jsou téměř neomezené.

Naše další možnosti úpravy materiálu

  • svařování oceli a nerezu na MAG a MIG svářečkách
  • svařování a pálení oceli Autogenem
  • pálení materiálu ruční plazmou do tloušťky 20 mm
  • stříhání materiálu do tloušťky 10 mm a šířky až 3 m
  • stáčení materiálu šířky až 2,5 m
  • soustružení do průměru až 1250 mm a délky 3000 mm
  • frézování
  • lisování